Výber detského matracu – či si všímať pri jeho kúpe?

Kúpa detského matracu je niečo, s čím si veľa rodičov nevie dať rady, prípadne výber podcení a kvalita matracu nemusí byť taká, ako sa spočiatku zdala. Pýtate sa, čo si všímať pri kúpe matracu pre naše ratolesti? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a zvládnite výber vhodného matracu pre deti hravo aj vy.

Mäkký či tvrdý matrac?

Nevyberajte matrac, ktorý je príliš mäkký. Vaše dieťa potrebuje totiž väčšiu podporu, preto bude potrebovať matrac, ktorý poskytne skutočne pevnú oporu počas celej noci. Ak však matrac detskej postieľky reaguje na tlak rýchlym uchytením späť do pôvodného tvaru, potom je dostatočne pevný, a teda spĺňa základné požiadavky týkajúce sa tvrdosti.

Aký poťah na matrac mám zvoliť?

Vyhľadajte poťah na detské matrace do postele, ktorý je prateľný a nepremokavý. Vďaka tomu bude vaše dieťa na čistom a voňavom poťahu, ale tiež bude kvalita spánku na prvotriednej úrovni. Ak má dieťatko alergiu, určite zvoľte antialergický matrac! Obľúbený je 100%-ný latex, ktorý má výborné ortopedické vlastnosti, ale taktiež eliminuje vznik roztočov a plesní. Treba mať na pamäti, že detský matrac by nemal byť vyrobený z PUR peny a iných pien, keďže tento typ materiálu neposkytuje dostatočnú oporu tela.

Aký matrac uprednostniť pre tých najmenších?

Ak hľadáte matrac pre tých najmenších, určite zvážte to, akú výšku matracu uprednostníte. Nízke matrace sú ideálnou voľbou, keďže v tomto prípade môžete na okraje postieľky umiestniť bariéry, ktoré sú zárukou maximálnej ochrany proti pádu počas celej noci. Ak si však s výberom matracu pre vaše deti neviete dať rady, neváhajte a kontaktujte odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické a praktické vedomosti.